Kundegalleriene: Lilla hårfarge
Dragens Hule sine egne kunder viser frem sine flotte hårmanker! I dette galleriet går det i lilla og fiolette toner.
Vil du vise frem din egen hårfarge her i vårt kundegalleri? Se mer info nedenfor bildene!
Husk at gjengivelse av farger på bilder vil variere med lysforhold, kamerainnstillinger, skjerminnstillinger og slikt. Virkeligheten er alltid litt annerledes enn du tror!
Klikk her for å bestille hårfarger
Farget med lilla og fiolett:
Therese fra Drammen med Directions Dark Tulip i naturlig blondt hår. Hun skriver: "Satt med det i 1 time, med håret innpakket i plast."
Anonym Dragevenn med Crazy Color Capri Blue og Crazy Color Hot Purple i bleket hår med lysegrønne tupper.
Beate fra Hardanger med Hermans Amazing Scarlett Rouge Red under og Hermans Amazing Patsy Purple over
Justine O. med Directions Tulip og Directions Rubine i hår som er bleket to ganger fra mørk brunt hår med utvaskede rosa tupper (bilde nr to)
Caroline fra Stavager / Florø, som skriver "Brukte Crazy Color Burgundy i et bleket hår på tone høyde 8. La fargen på tørt hår i 30min."
Linn fra Langesund som skriver "Brukt Crazy Color Aubergine i bunn og den er blandet ut med Manic Panic Deep Purple Dream i lengdene. Fargene er lagt i bleket hår med ca 4 cm mørkblond ettervekst"
Vetle fra Gjøvik med Directions Wisteria, og han skriver: "ble farget rett etter bleking som gjorde at etterveksten ikke ble helt farget"
Moira K med Directions Violet i naturlig blondt
Anonym Dragevenn, som skriver: "Brukte Crazy Color Lavender. På sporadisk veldig porøst og ødelagt bleket hår, men hvor håret i bunnen ikke er ødelagt. Videre utgangspunkt: bleket helt platinahvitt ytterst de fleste steder. Mer gulblondt under på sidene og i nakken. Naturlig grå flere steder i hårbunnen. Fargen ble mye kraftigere hvor håret var mest skadet fra før. I hårbunnen ble håret sølvgrått med svak lillatone.Bilder tatt på dagen det ble farget."
Anonym dragevenn med Crazy Color Cyclamen i naturlig mellomblondt hår.
Ann Cecilie er frisørlørling og har brukt Directions Plum, Directions Violet, Directions Lilac og Directions Lavender på modellen sin, som hadde oransje kobberfarget hår fra før, som ble bleket rett før fargingen. Hun skriver:
«På denne modellen har jeg brukt Plum på toppen. Resten av håret har jeg delt inn i tynne passeer og brukt Lilac, Violet, Plum og Lavender. Modellen hadde fra før en veldig utvasket pastellfarge. Det jeg gjorde aller først var å fukte håret og farge bunnen, og så farget håret med Directionsfargene og lot det virke 30 min for å få det så intenst som mulig.»
Ann Cecilie er frisørlørling og har brukt Directions Violet, Directions Lilac og Directions Lavender på modellen sin, som hadde oransje kobberfarget hår fra før, som ble bleket rett før fargingen.
Kristine J med Directions Plum og Plum iblandet Directions Cerise i delvis bleket hår. Helt nyfarget.
Kristine J med Directions Rose Red og Directions Plum i delvis bleket hår. Helt nyfarget.
Kristine J med Directions Vermillion Red og Directions Plum i delvis bleket hår. Helt nyfarget til venstre, etter 3 uker til høyre.
Anonym Dragevenn med Crazy Color Ice Mauve i hår som er bleket nesten helt hvitt.
Ingrid med Herman's Amazing Patsy Purple. Hun skriver: "den er brukt på et hår som er bleket 6-9 mm fra hodebunnen med en annen mørk farge i hodebunn."
Ingrid fra Trondheim med Directions Dark Tulip. Hun skriver om fargingen: "fra før var håret mitt i spiss og lengder en mellom til mørk brun farge og mørke brun i bunn. jeg bleket ikke alt håret, men tok ut annen hver 1 cm og tok på blekemiddel og lukket inn i aluminiumsfolie. jeg startet blekingen fra 4-6 cm fra hodebunnen så det holdt seg mørkt i bunn. spissene ble ganske lysegule mens det øverste lysnet til orange. vasket det ut og lot det hvile over natta. vasket håret med en nøytral shampo dagen etter og tørket det lett med et håndkle. hadde i dark tulip i hele håret bortsett fra hodebunnen når det var bløtt og hadde plastikkfolie rundthårfestet og håret slik at det ikke tørket inn og satt med det 1 time. veldig fornøyd med resultatet men fargen tok ikke like godt der håret var mest orange noe jeg tror en runde til med dark tulip vil fikse. håret mitt er ganske porøst fra før og har lett for å trekke til seg farge."
Sandra K med Manic Panic Electric Amethyst Classic blandet med litt Directions Violet i bleket hår
Camilla med Directions Lilac i nybleket hår.
Line j fra Holter med Manic Panic Plum Passion på utvasket grå/grønt/lilla hår.
Karina med Crazy Color Bordeaux i brunt hår
Therese BlueFreak med Crazy Color Lilac, og hun skriver:
"Lengdene i håret var tonet i grått, ca 2 cm nybleket gul-blond (ikke brukt korrigeringsfarge før jeg gikk inn med fargen.)
Resultatet er et stripete og blålig hår. Lillapigmentene forsvant inn i håret og har tonet det grått, håret har en blålig tone, kan se lilla ut i noen lys, og tilnærmet blågrått i noen lys. Så med mindre man har et lilla grunnlag/utvasket farge fra før så vil ikke de lilla pigmentene sitte igjen. Bruker en sølvsjampo som toner når jeg vasker det, hjelper på å holde på fargen/ hindre at gultoner skinner gjennom, så det er noe jeg anbefaler andre å bruke. "
Candyqueen fra Hurum med Crazy Color Lavender i bleket hår (etter 6-7 vask)
Hun skriver: "Elsker fargene fra dere!! Er helt hekta jeg :) her har jeg fargen Lavender fra Crazy color, i lyst bleket hår...love it
Christina med Crazy Color Lavender i bleket hår.
Hun skriver: "Jeg er superfornøyd med fargen (...) Fargen ble veldig jevn og pen, og har sittet i kun i 35 minutter!:)"
Beathe fra Trondheim med Directions Cerise på rosa del og Directions Plum på lilla/blå del (blandet ut med masse balsam- i bleket hår)
Emilie fra Oslo med Manic Panic Ultra Violet farget over Directions Apple Green i hvitt hår
Cailu Rebecca fra Sandefjord med Crazy Color Hot Purple over utvasket/ fadet Crazy Color Sky Blue
Exoticcandyfloss med (venstre bilde:) Directions Violet og Directions Turquoise. (Høyre bilde:) utvasket / faded Directions Violet og Directions Carnation Pink. Håret var bleket hvitt i forkant i begge tilfeller.
Samanta Hanssen med Crazy Color Bordeaux. Til så mye hår trengs to flasker.
Elise fra Skodje med Stargazer Violet og Stargazer Royal Blue dip-dye ytterst
Tina Suzanne M. Hanssen med Manic Panic Purple Haze i bleket lugg.
Miebk fra Lillehammer med Directions Plum i ganske mørkt, ubleket brunt hår
Marianne n.n med Manic Panic Ultra Violet og Manic Panic Hot Hot Pink, og skriver: "...i bleket hår (litt gul-orasj skjær)
bildet illustrerer hvor stor forskjell lyset har å si for fargen! Tatt med to dagers mellomrom"
Isa Kristine med Directions Plum i bleket til lakserosa hår
Tony André fra Vikersund med Manic Panic Violet Night i delvis bleket hår. Bildet til høyre et tatt noen dager senere i dimmere lys.
Isolde med Directions Violet i bleket hår
Malin Tara med Directions Alpine Green og Directions Violet i bleket hår
CrescentMorning med Manic Panic Hot Hot Pink i tuppen av luggen, Manic Panic After Midnight Blue i bunn av håret og en blanding av begge to for å få lillafargen i bleket hår
KinePinky fra Sandefjord med Manic Panic Violet Night, bleket hår til venstre
Viivalavida med Manic Panic Lie Locks i blaket hår
Aggis fra Kirkenes med Manic Panic Purple Haze i bleket hår med litt gulskjær i
Anna-Louise fra Tromsø med Manic Panic Purple Haze Amplified, Crazy Color Hot Purple og Directions Violet i gul/oransje bleket hår
PinkyPus fra Sandefjord med Manic Panic Violet Night i utvasket rødt hår, og med blonde extensions
Etto Chan fra Ibestad med Directions Violet i bleket hår, og hun skriver "blandet med 50/50 balsam for en mer varig og mer lysere effekt"
Haruka med Manic Panic Violet Night i bleket hår, ca en uke etter farging. Hun skriver: "Det lilla fader over i blått noen plasser, og jeg digger effekten!"
Caroline fra Tromsø med Manic Panic Lavender Blue Amplified, med hennes egne ord: "i bleket hår med noe annet rart merke.... det ser ganske blått ut i noen lys og veldig lilla i andre lys... så det er ganske kult!"
Sandra Josefine med Directions Violet i toppen, og Stargazer Plume i hele håret etter det, i bleket hår.
Kristina fra Øygarden med Directions Apple Green og Directions Violet i helt bleket hår
Julie Amanda med Crazy Color Violet og Manic Panic Emily The Strange Purrrple (=Manic Panic Purple Haze Amplified) i bleket hår
Malin Dryyg med Manic Panic Lie Locks og Manic Panic Purple Haze i orangebleket hår
June B. fra Harstad med Directions Violet og Directions Lagoon Blue i bleket hår
![]() |
Seline J fra Modum med Manic Panic Purple Haze, Manic Panic Rockabilly Blue, og Manic Panic Cleo Rose
![]() |
Seline J fra Modum med Manic Panic Electric Amethyst i gul/oransje bleket hår
![]() |
Cynara Cardunculus fra Skien med Directions Violet i bleket hår
![]() |
June Viktoria fra Harstad med Directions Violet og Crazy Color Sky Blue i bleket hår
![]() |
Vanja Julianne A. med Directions Violet og Manic Panic Hot Hot Pink i oransjbleket hår
![]() |
Bel fra Ås med Stargazer Purple i bleket hår
![]() |
Katrin M fra Sandnes med Manic Panic Ultra Violet Amplified i bleket hår
![]() |
Sunniva fra Hamar med Manic Panic Purple Haze over Directions Lilac som igjen er over bleket hår
![]() |
Mags Misery fra Lillehammer med sidecut i Manic Panic Ultra Violet i bleket hår
![]() |
Kristina Torsvik fra Øygarden med Directions Violet i bleket hår.
![]() |
Kristina Torsvik fra Øygarden med Manic Panic Electric Amethyst i bleket hår.
![]() |
Serena Birgitte fra Tromsø med Directions Violet i bleket hår
![]() |
Bjørn Eirik L. fra Sotra med Crazy Color Burgundy i naturlig mørkblondt hår
![]() |
TK fra Sunndal med Manic Panic Ultra Violet i platina hår (extensions)
![]() ![]() |
Marita Dragevenn med Manic Panic Purple Haze i gulbleket hår med ettervekst
![]() ![]() |
Kim Lien fra Sandnes med Manic Panic Ultra Violet i bleket hår
![]() ![]() |
Randi H. med Directions Plum i bleket hår (Stor forskjell på hårfargen grunnet lys og kamera.)
![]() |
Heidi J.S. fra Sula med Manic Panic Ultra Violet i bleket hår
![]() |
Mia Muse fra Sandefjord med Directions Plum i bleket hår
![]() ![]() |
Malin fra Bergen med Manic Panic Purple Haze i bleket hår
![]() |
Miss A fra Skien med Manic Panic Lie Locks i bleket hår
![]() |
Anomym dragevenn med Manic Panic Ultra Violet og Fuchsia Sangria (=Manic Panic Fuchsia Shock) i bleket hår
![]() |
Mr. Antonsen med Manic Panic Purple Haze i bleket hår
![]() |
Anonym Dragevenn med Manic Panic Lie Locks i bleket hår
![]() |
Renate fra Arendal med Directions Lilac i bleket hår
![]() |
Silje HM fra Moss med Manic Panic Hot Hot Pink og Manic Panic Ultra Violet i bleket hår
![]() |
Rachel med Directions Violet i bleket hår
![]() |
Suzum med Manic Panic Ultra Violet Amplified i avfarget hår
![]() |
Lilly fra Ullensaker med Directions Lavender i bleket hår
![]() |
Nightfall fra Trøndelag med Manic Panic Purple Haze i bleket hår
![]() |
Anna Reckless med Manic Panic Raven og Manic Panic Ultra Violet i bleket hår
![]() |
Anonym Dragevenn med Directions Plum i lysebrunt hår
![]() ![]() |
Anonym Dragevenn med Manic Panic Purple Haze i bleket hår
![]() |
Wonderland fra Oslo med blandet Manic Panic Lie Locks og Directions Lavender i bleket hår.
![]() |
Thea Marie B. fra Hamar med Directions Lavender i bleket hår
Klikk her for å bestille hårfarger!
Farger du håret ditt med hårfarger fra Dragens Hule? Kan du tenke deg at et bilde av din praktfullt fargede hårmanke blir vist frem her i www.DragensHule.no?
Hvordan gå frem:
1. Send skarpe bilder av deg selv hvor hårmanken fremgår tydelig til bilder @ dragenshule.no.
Bildet må være stort nok til å vi ser hva det er...men helst ikke større enn 1 Mb pr stk. Obs at vi nok kommer til å redigere/klippe bildet noe så det passer til galleriet.
2. Skriv hvilken hårfarge og merke du har brukt på bildet, og hvordan håret var i forkant (for eksempel “Manic Panic Vampire Red i bleket hår” eller “Directions Spring Green i naturlig blondt”). Legg gjerne med andre kommentarer du måtte ha. (obs at kommentarene kan bli publisert!)
3. Skriv om du vil ha fornavn, initial, (eksempel: “Kari K fra Sande”), et nick (eksempel: ”Kari Kanari fra Sande” eller “Anonym dragevenn” under bildet. Vi publiserer normalt ikke med fullt navn med mindre du ber spesielt om akkurat det.
4. Skriv også ditt fulle navn og adresse, samt ordene “ Jeg gir Dragens Hule AS tillatelse til å bruke vedlagte bilder av meg i www.DragensHule.no” . (Om du er under 18 år, trenger vi tillatelse fra en av dine foresatte.) Dette er fordi vi må vite hvem som gir oss lov til å publisere bilder av seg. Vi publiserer ikke med fullt navn, se pkt 3.
5. Den lille skriften:
Dragen erklærer herved at bildene skal brukes til dette formålet, og vil selvfølgelig fjerne et gitt bilde fra www.DragensHule.no dersom bildets eier ber om det. Det kan hende at vi lenker til eller fra passende vare eller varekategori, og at vi kan komme til å bruke bilder eller deler av bilder til grafikk eller å illustrere artikler eller tekster, men dog kun i www.DragensHule.no.
Dragen forbeholder seg rett til å endre bildets størrelse og format for å passe inn på gallerisidene, og et bilde kan bli beskåret for å legge mer vekt på håret i forhold til andre elementer i bildet. Evt. kommentarer kan bli noe redigert før publisering. Dragen forbeholder seg også rett til ikke å bruke et gitt bilde om det passer seg slik.
Og det er ikke noe vits i å sende svart/hvitt bilder, uansett hvor fine de måtte være ;P
PS: Dersom det skulle vise seg at noen har sendt oss bilder av andre i sitt eget navn er dette å betrakte som identitetstyveri, og det vil vi slett ikke ha! Smekk på lanken! FY! Vi sladrer til julenissen så det bare blir kjipe gaver på deg til jul!
fra før var håret mitt i spiss og lengder en mellom til mørk brun farge og mørke brun i bunn. jeg bleket ikke alt håret, men tok ut annen hver 1 cm og tok på blekemiddel og lukket inn i aluminiumsfolie. jeg startet blekingen fra 4-6 cm fra hodebunnen så det holdt seg mørkt i bunn. spissene ble ganske lysegule mens det øverste lysnet til orange. vasket det ut og lot det hvile over natta. vasket håret med en nøytral shampo dagen etter og tørket det lett med et håndkle. hadde i dark tulip i hele håret bortsett fra hodebunnen når det var bløtt og hadde plastikkfolie rundthårfestet og håret slik at det ikke tørket inn og satt med det 1 time.